ÜRÜNLER > K-PRESSURE
K-PRESSURE™
K-PRESSURE™, lastik basınç izleme sistemlerinde yeni bir çağ
Otomobil üreticilerinin sağladığı lastik hava basınç kontrol sistemleri her zaman en iyiyi sunmuyor. Bu sistemler değerlendirmeyi doğrudan değil, araca takılı diğer lastiklerle yapılan karşılaştırmaya bağlı olarak gerçekleştirirler. Dört lastiğin de aynı anda aynı basınç kaybına maruz kalması durumunda, bu anormallik tespit edilemeyecektir. Bu durumun aksine, Pirelli sistemleri her lastiği tek tek inceleyerek, en doğru ve etkili izleme sistemini oluşturur. Genellikle basınç izleme sistemleri, lastiğin büyüklüğüne bağlı olarak, değerlendirmeyi doğrudan değil, araca takılı diğer lastiklerle karşılaştırarak yaparlar. Dört lastiğin de aynı anda aynı basınç kaybına – çok mümkün gözükmese de teknik açıdan olası bir durum- uğraması halinde, sorun farkedilemez. Pirelli sistemleri lastik basıncını doğrudan araştırarak çalışır ve çeşitli sistemlere ayrılmıştır. Firma her birine ayrı ayrı odaklanmaktadır. Bu önemli gelişmenin kökü, Pirelli'nin uzun zamandır yürüttüğü çalışmalara dayanıyor. Ancak sonuç, şaşırtıcı derecede yeni. Lastik subabına takılı bir sensörden oluşan bir sistem üzerine kurulu bu son K-PRESSURE™, çok yakında yenileme pazarında bulunabilecek. Subap kapağına takılı mekanizma, hem geleneksel hem de Run Flat lastikler için kullanılabilir ve oluşan basınç problemlerini gerçek zamanlı ölçerek (farklı kapakları, referans değere bağlı olarak) üç farklı yolla iletir:

AcousticBlue : Kablosuz bağlantıyla cep telefonuna yollanan sinyal ;
Acoustic :araçüstü elektronik yönetim sistemi yoluyla sinyal;
Optic : subap kapağında optik sinyal (beyaz: OK – kırmızı alarm).

AcousticBlue'nun yolladığı ve sorun çıkan lastiği anında tespit eden optik sinyal dışında diğer bütün versiyonlar, sorunlu lastiğin bulunduğu tekerleği tespit eden akustik ve görsel mesajlar içermektedir.

K-PRESSURE™ sisteminin üç sınıfının sunduğu avantajlar aşağıdaki gibidir:

-Dengeyi bozmuyor: Hepsi jantın/lastiğin dış kısmına yerleştiriliyor
-Minimum ağırlık: 3.5 - 6 gram ağırlık: balanssızlık problemi yaratmaz
-Standart jant: Bir ETRTO subabı yeterli
-Tak ve kullan: Kolay montaj: ayar gerekmiyor
-Maksimum doğruluk:Farklı dış sıcaklık ve basınçlar için kendi kendini düzeltme
-Maksimum ömür: kapağın içindeki pil 5,000 saatlik kullanım sağlıyor

Ekonomik: K-PRESSURE™ , maliyetleri optimize etmek amacıyla modüler ürün ailesinin bir parçası olarak geliştirildi. Çeşitli versiyonların amacı şu anda pazarda bulunan sistemlere göre fiyatta rekabet etmek ve K-PRESSURE™ Optic'te olduğu gibi fiyat-fayda anlamında kullanıcıya yeni bir standart oluşturmak.
site haritası
 
Copyright © 2007 Webtasarım